PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Úterý 16.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Členské fórum A.T.I.C. ČR s vůní medu a perníku

Ve dnech 20.-21.října 2005 se v sídle Asociace turistických informačních center České republiky v Perníkové chaloupce u Pardubic uskutečnilo podzimní členské fórum této organizace, které je nejvyšším orgánem profesního sdružení (cechu) turistických informačních kanceláří.
Od 11 hodin zasedla ke svému jednání v zasedací místnosti sekretariátu Rada A.T.I.C. ČR, která zevrubně prodiskutovala veškeré provozní záležitosti Asociace a věnovala se i programu oficiální části členského fóra.
Rada Asociace turistických informačních center (A.T.I.C. ČR)
Z jednání Rady A.T.I.C. ČR
Mezitím již přijížděli zástupci turistických informačních center z různých koutů České republiky. Byli přivítáni stylově nikoliv chlebem se solí, ale perníkem a medem. Pak mohli využít kočáru s koňským zpřežením k obhlídce okolí či k dopravě na oběd a ubytování. Čas zbyl pouze na stručné seznámení se s Vyhlídkou na Smolíčkova jelena, Saní pro Mrazíka, 13.komnaty - klenotnice a Turistického informačního centra Děda Vševěda v Perníkové chaloupce. Zde v Rytířském sále také proběhla prezence účastníků s nezbytnými formalitami.
Členské fórum Asociace turistických informačních center (A.T.I.C. ČR)
Část účastníků před Perníkovou chaloupkou
Oficiální část jednání členského fóra se uskutečnila v bílé budově u Perníkové chaloupky. Plénum členů zvolilo všechny komise a pak již prezident Miroslav Foltýn přednesl Zprávu o činnosti A.T.I.C. ČR za rok 2005 a představil metodickou příručku Abeceda turistického informačního centra. Následovaly zpráva o stavu členské základny a průběžná zpráva o hospodaření Asociace, které přednesl ředitel sekretariátu Luděk Šorm. Členské fórum odsouhlasilo návrh rozpočtu A.T.I.C. ČR na rok 2006, který přednesl Jan Matouš. Vzhledem k rezignacím v Radě tohoto profesního cechu se o přestávce uskutečnili doplňující volby za kraj Vysočina (Jaroslava Michalcová z IC Nové Město na Moravě) a za Karlovarský kraj (Martin Mahdal z IC Mariánské Lázně).
Po přestávce se rozvinula živá diskuse, v níž dominoval zájem o školení zaměstnanců TIC a vzájemná výměna zkušeností s financováním TIC krajskými úřady. Hovořilo se o nové podobě zpravodaje na internetu, o probíhající certifikaci dle západoevropských norem kvality ISO,... Rozdílné názory jsme slyšeli na současnou úroveň prestiže Asociace turistických informačních center (O.Kuchař hovořil o ústupu z pozic..., oponoval M.Foltýn), opět bylo otevřeno téma společného infosystému. Po vystoupení hostů bylo schváleno usnesení.
Svět skřítků a strašidel
Ze Světa skřítků a strašidel v Perníkové chaloupce
Doprovodný program členského fóra zahájil Luděk Šorm, který nejprve pohovořil o záměrech a současném stavu přípravy turistického produktu "Perníkové hejtmanství", a potom přítomné pozval k návštěvě "Světa skřítků a strašidel", "Vězení pro zloděje perníku" a "Muzea perníku a pohádek" v Perníkové chaloupce. Účastníci absolvovali nejenom výklad o historii pardubického perníku, ale také diskutovali o podstatě pohádky O perníkové chaloupce, prošli pohádkovým lesem až do "Perníkářské dílny Ježibaby". Odměnou za zaklepání na dveře provozovny, pozdravení a poprošení jim byl výborný medový perníček z rukou samotné Ježibaby. Nejodvážnější mohli nahlédnout i do připravovaného Pekla, Nebe i Ráje, kde v příštím roce Jeníčkové a Mařenky budou moci obdivovat strom Perníkovník.
Členské fórum Asociace turistických informačních center (A.T.I.C. ČR)
Jan Honza Lušovský
Večerní program odstartovala muzika folklorního souboru Baldrián, kterou stylově vystřídal humorista Jan Honza Lušovský (krásné jméno!) se svými pohádkovými obrázky a kapela Bravo, Marie! Hrála střídavě s Baldriánem ( a také společně) k tanci i poslechu a příjemné zábavě, v níž nechyběla ani tradiční tombola s opravdickou Perníkovou chaloupkou (nejčastěji byla propagována Olomouc, nejvíce předmětů se zřejmě přestěhovalo do Plzně). Ačkoliv jídla a pití bylo dostatek, nad ránem přišel k chuti i špekáček upečený na "Ohništi pro 12 měsíčků".
Členské fórum Asociace turistických informačních center (A.T.I.C. ČR)
Dopoledne bylo věnováno speciální prohlídce státního hradu Kunětická hora, který je národní kulturní památkou, avšak od října do dubna je veřejnosti uzavřen. Na hrad navazuje obora a jízdárna pod Kunětickou horou. Spolu s Perníkovou chaloupkou tvoří atraktivní základ stále rostoucího turistického produktu "Perníkové hejtmanství".
Členské fórum Asociace turistických informačních center ČR se nepochybně (také díky dobrému počasí) vydařilo. Bylo jiné než všechny předešlé. Účastníci nechali doma společenské oděvy a přijeli jako sportovci či turisté, program byl neformální a veselý a přinesl praktické návody pro tvorbu turistických produktů a pro činnost informačních center. Všem, kteří se na jeho hladkém průběhu podíleli, patří naše poděkování.

Luděk Šorm

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 6 názorů)


Kdo nepřijel do Perníkové chaloupky, vskutku prohloupil. Nepotkal se s kolegy z ostatních íček, neviděl chaloupku a hlavně ten úžasný entuziasmus Luďka Šorma, s jakým vytváří turistický produkt, který je vskutku ojedinělý. Jako člen kabinetu Jihočeského pohádkového království musím říct, že v Perníkové chaloupce moje srdce zaplesalo!


03.11.2005 v 12:33Jolana Synková

Posílám pozdrav ze Strakonic nejen všem účastníkům "pohádkového setkání". I já bych chtěla velice poděkovat panu Luďkovi Šormovi za výbornou organizaci setkání a to navíc ve zkrácené době vzhledem k přesunu fóra z plánovaných Strakonic. Přeji mnoho optimismu a vytrvalosti při zvelebování pohádkového sídla a těším se kromě Perníkovníku také na skluzavku do Pekla.


02.11.2005 v 11:01Regina Kyselova

Zdravim vsechny ucastniky a hlavne organizatory clenskeho setkani A.T.I.C. v PERNIKOVE CHALOUPCE. :) Bylo to prima a rada bych se pripojila k predeslemu komentari - ta taska Olomouc je opravdu velice slusivym doplnkem. :) Mejte se vsichni moc hezky a preju hodne zdaru a uspechu v Pernikove chaloupce.


26.10.2005 v 10:25Petra Fedele

Milý presidente, děkujeme za skvělou propagaci Olomouce. pozn. ta taška Olomouc Vám fakt moc sluší :o)


Milý Luďku, moc ti děkujeme za úžasnou přípravu členského fora A.T.I.C..Bylo to perfektní, moc se nám u tebe líbilo.Doufám, že ikdyž nebudeš vykonávat funkci sekretariátu, zachováš nám všem v Ičkách svoji přízeň. Ať se ti moc daří v Perníkové chaloupce, až budeš mít otevřené Peklo, dej vědět a my přijedeme.


25.10.2005 v 17:57M.Foltýn

Dobrý den,zdravím všechny členy i čekatele ATIC ČR.Ještě jednou chci poděkovat Luďkovi Šormovi za bezvadnou přípravu členského fóra a za jeho dlouholetou práci pro naší organizaci.Jako sekretariát nastavil vysokou laťku a hledání náhrady nebude tak jednoduché.Doufejme, že pracovní a přátelské klima proběhlého setkání se přenese i do naší další spolupráce.Všem přeji mnoho štěstí.


DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 21.10.2005 v 18:00 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA